fbpx

איך להתכונן לאליפות הטאקוונדו ומהי בכלל?

איך להתכונן לאליפות הטאקוונדו? ומהי התחרות הזו בכלל? צפו בסרטון הזה עד הסוף, ותגלו.

בתחרות טאקוונדו, שני מתחרים, אחד בצבע אדום, ואחד בצבע כחול, עושים קרב. הם מקבלים ניקוד על תרגילים מסוימים של בעיטות וואגרופים, ומי שצובר יותר נקודות, מנצח!

האם כדאי להשתתף בתחרות טאקוונדו? אני חושב שכן.

YouTube player

קודם כל זה נותן לנו הזדמנות להעריך איך האימונים שלנו הולכים, מה עובד לנו ומה לא.

שנית כול, זה מחסן אותנו מנטלית, אתם מתמודדים עם לחץ, אתם עולים לקרב, עם מישהו שאולי אתם לא מכירים, ואתם נדרשים לסמוך רק על עצמכם, ואם קשה בקרב, צריך לאסוף את כל כוח הרצון ולהמשיך הלאה, אז זה מחזק אתכם!

ולבסוף, הרבה פעמים להתחרות זה דבר כיף, וצריך להשתדל שיהיה לנו כיף, כי אם לא יהיה לנו כיף, לא נחזור להתחרות, ולא נשתפר, אז תחפשו מה כיף לכם בתחרות: כל החברים שבאים איתכם ביחד, כל העידוד, ואם מנצחים, איזה כיף זה! ואם אתם מפסידים, לא לראות בזה כישלון, אלא למידה לתחרות הבאה, אז מאוד מאוד חשוב לשמור על גישה חיובית.

כשמחליטים איך להתכונן לאליפות הטאקוונדו מחלקים את ההכנהלשלושה חלקים:

הכנה לפניי התחרות,

הכנה ביום של התחרות,

והתנגות לאחר התחרות.

אתם בטח שואלים את עצמכם איך להתכונן לאליפות הטאקוונדו באופן הטוב ביותר? ההכנה הכי טובה לפניי התחרות היא כמובן להגיע לכל האימונים, לעשות הרבה אימונים עם מגע, וגם קרבות בשביל להיות מוכנים לקרבות בתחרות. כדאי להתרכז באימונים שמדמים עבודה בתחרות, למשל תחרות זה בדרך כלל שניים – שלושה סיבובים של שתי דקות של קרב, אז נעשה אימונים באותו פורמט ואותה צורה, וזה מאוד מאוד עוזר להתמודד עם התחרות והסיבובים,  ולווסת את האנרגיה.

כדאי לעשות שניים או שלושה סיבובים על שק אימון, או על כריות שמישהו מחזיק לנו, ולשתות מים בהפסקות, ולדמיין שאנחנו בתחרות.

איך להתכונן לאליפות הטאקוונדו בצורה הטובה ביותר?

קודם כל והכי חשוב, להגיע לכל האימונים לפני התחרות!

חשוב לזכור שקרב טאקוונדו זה לא רק התקפות, אלא גם הגנות, אז חשוב להתאמן על הגנות, שמישהו תוקף אתכם, להתאמן על הגנות לראש, לבטן והגנות לפנים. תנועה והתחמקויות אם מישהו תוקף אתכם, תזוזה ימינה או שמאלה. חשוב מאוד לזכור שבקרב טאקוונדו אם אתם זזים פעמיים אחורה ברצף, מקבלים עונש על פאסיביות, אז חשוב לגוון את התנועות למשל אחורה ולצד.

חשוב לשים לב להכנת הציוד הנדרש, זה מתחיל עם מגנים, מגני אמה, מגני שוק, מגני רגלים, מגני אשכים ומפשעה, מגני שיניים, מגן גוף ומגן לראש. וחליפה כמובן, צריך להגיע עם חליפה מלאה ולעשות את כל ההכנות הדרושות, גזירת ציפורניים, להביא בקבוק מים, להביא מגבת, ככה שביום של התחרות הכול יהיה מוכן ואתם תתרכזו רק בקרב עצמו.

יום לפניי התחרות נכין את התיק שלנו לתחרות, ככה שביום של התחרות, הראש שלנו יהיה מרוכז רק בתחרות. נלך לישון בשעה סבירה ככה שנישן טוב ונהיה רעננים לקראת התחרות, ובבוקר נאכל ארוחה קלה, אנרגטית, לא נעמיס על עצמנו עם הרבה אוכל על מנת שלא נהיה כבדים. וכמובן להביא גם אוכל אנרגטי כמו בננות או בארים, שקדים או תמרים ליום של התחרות, כדי שאם התחרות תימשך, יהיה לנו אנרגיה לכל היום.

כמובן שביום התחרות חשוב שנבין את הכללים של התחרות, על מה נותנים נקודה, על מה שתי נקודות, ועל מה שלוש נקודות. ומה מעניק עוד נקודות כמו בעיטה סיבוב. מה אסור לעשות? אסור ליפול, זה יביא נקודה ליריב, אסור לצאת מהזירה, אסור לתפוס את היריב, אבל מותר לדחוף, אז להכיר את הכללים זה חשוב.

התמודדות הם הלחץ לפני התחרות – תחזק אתכם מנטלית

חשוב להכיר את הפקודות, טאקוונדו זאת אומנות לחימה קוראינית, זה ספורט קוריאני, והשופט ישתמש בפקודות קוריאניות, ונצטרך להכיר את הפקודות, כי אם לא נקשיב לפקודות, נוכל להפסיד ניקוד או אפילו להיפסל.

וכמובן שמומלץ להקליט את הקרב שלכם על מנת לנתח אחרי את הקרב בשביל לראות מה אפשר לשפר, וחשוב לראות מה עשינו טוב, זה ייתן לכם הרגשה טוב בין אם ניצחתם או הפסדתם.

תמיד נשמור על גישה חיובית וטובה, גם אם הפסדנו, וכולנו מפסידים לפעמים, אי אפשר לנצח בלי להפסיד בכמה תחרויות, גישה נכונה היא ללמוד מזה ולהתקדם הלאה.

מכירים את "אפקט סופר מריו"?

חשוב להצטייד בציוד לקראת התחרות כדי להתאמן בכל אימוני המגע ולא להפצע וגם להשתתף בבטחה בתחרות עצמה

בעולם עשו מחקר מי בעצם משתפר באיזשהו תחום בצורה הכי טובה, למי שיש הכי הרבה מוטיבציה, ומי מנסה ומנסה ואז משתפר? וראו שבני נוער שמשחקים במשחקי מחשב הם משחקים הרבה שעות, ואז משתפרים ומגיעים לרמות מאוד מאוד גבוהות, ומכאן מגיע השם "אפקט סופר מריו". אם אתם מצליחים לייצר את החוויה הזאת של כיף, של ניצחתי, אז מעולה!  ואם לא, לא נורא, נחשוב מתי התחרות הבא, שנשתפר וננצח בה. נגרום לעצמנו לאהוב תחרויות, להשתפר בתחרויות, ונשמור על גישה חיובית.

אז עד כאן "מה היא תחרות טאקוונדו ואיך נתכונן אליה", נתראה בתחרות הבאה, בהצלחה !

דילוג לתוכן