fbpx

איך לבחור בית ספר לאומנויות לחימה לילדים (או לעצמכם)?

כדאי לבדוק מספר בתי ספר לפני שנרשמים. סגנונות הוראה של כל בית ספר לאומנויות לחימה יכולים להשתנות באופן משמעותי, לדוגמא סגנון קשוח מאוד או חופשי יותר. בית הספר שלנו שם דגש רב על הנאה של הילדים יחד עם התקדמות בלימוד אומנות הטאקוונדו אך בכל בית ספר זה שונה.

בקרו בקבוצות אימון שונות. לאחר שמצאתם בית ספר לאומנויות לחימה שמוצא חן בעיניכם,השתדלו לצפות גם בשיעורים של מתקדמים ואפילו מבחני חגורות אם יש. צפייה בעוד שיעורים ולא רק בשיעור למתחילים שבו ילדיכם השתתפו תיתן לכם מושג מה מצפה לילדיכם,לאיזה רמה הוא יכול להגיע ואיזה יחס יקבל כשכבר יצבור וותק בבית הספר. חשוב מאוד לראות שאכן הקבוצות בנויות לפי גיל ורמה ואין קבוצות שבהן חגורות מתקדמות מאוד מתאמנות יחד עם מתחילים. במועדון “הלוחם הצעיר” אנו מחלקים את הקבוצות לפי גיל ורמה ורק בראשון לציון יש כ-20 קבוצות אימונים שונות המחולקות לרמות וגילאים.

שאלו שאלות – דברו עם הורים וילדים אחרים בבית הספר. נסו לברר מה הם אוהבים ואוהבים פחות לגבי בית הספר והמאמנים שלו.

דגשים על בטיחות – האם הילדים משתמשים במגינים? מה קורה כשילד נפצע? מי נמצא באולם ומפקח בזמן אימוני קרבות? האם יש רצפת פרקט או מזרונים. האם ציוד האימונים חדיש או מיושן, האם יש מראות ומה מצבן, כל אלו מעידים על מצב בית הספר ורמת הבטיחות שבה ניתן להתאמן בו.

תמיד תנצלו שיעור ניסיון ללא תשלום לפני שנרשמים (אם יש). רצוי לבדוק האם הילד נהנה בשיעור, האם אהב את ההדרכה והמדריך, בטרם מתחייבים לחוזה הרשמה ארוך טווח. כדאי לבדוק מה קורה כאשר הילד פתאום במהלך השנה מחליט שהוא רוצה להפסיק את האימונים ולפרוש, האם מחזירים את התשלום שלא נוצל? בבית הספר שלנו אין שום התחייבות. ברגע שהילד רוצה להפסיק ההורים זכאים לקבל את יתרת התשלומים החל מהחודש הבא. שיעורי ניסיון – אתם מוזמנים בהחלט ולקבל 2 שיעורי ניסיון ורק אז להחליט.

כמה באמת תשלמו על החוג? הקפידו לברר את העלויות האמיתיות של החוג. ככלל מעבר לתשלום החודשי ודמי ההרשמה השנתיים, קיימת עלות עבור חליפת אימונים, מיגון ומבחני חגורות. אנו מודעים לכך כי ציוד האימונים הוא לא זול ולא מחייבים לקנותו על ההתחלה אלא בהתאם להתקדמותו של הילד, בנוסף עומדת בפניכם לרכוש את הציוד אצלנו, בכל חנות אחרת או אפילו להזמין באינטרנט.

הנחה למשפחה – אומנויות לחימה זה דבר מדבק. פעמים רבות אחרי הילד הראשון מצטרף גם השני ואחד ההורים ולעיתים אפילו שני ההורים. זוהי פעילות מהנה ובריאה, שוברת שגרה ומלמדת אתכם להגן על עצמכם בעת הצורך. מועדונים רבים מקיימים מחירי הנחה לבני משפחה שנרשמים, כדאי לבדוק זאת כבר בהתחלה.

באיזה גיל רצוי להתחיל?  אימוני אומנויות לחימה עוזרים לילדים להתפתח בצורה נכונה וככל שתתחילו מוקדם יותר הם יתרמו יותר להתפתחות תקינה ובריאה של הילדים. בית ספרנו מתאים את האימונים לילדים החל מגיל 33 ואנו ממליצים מאוד להגיע לאימון ניסיון ללא תשלום, להתרשם מהאימונים ולראות את תגובת הילד בסיום (כלומר האם נהנה או לא). אם הילד נהנה והמדריך אומר שהילד מתאים אפשר להתחיל באימונים.

האם בבית הספר לאומנויות הלחימה ההורים מעורבים? השיטה הכי טובה היא להתאמן איתם. בבית הספר שלנו מתקיימים אימונים משתופים של הורים וילדים מספר פעמים בשנה. בנוסף הורים שרוצים לקחת חלק יותר פעיל באימוני אומנויות הלחימה של ילדיהם ואף ללמוד אומנות לחימה בעצמם מוזמנים לאימוני הבוגרים שלנו. ניתן אף להתקדם יותר ולהירשם לקורס שופטים לאומיים או להתחרות בקטגוריית סניורס (40+) אם כי זה לא חובה כמובן. רצוי לקנות ספר על אומנות הלחימה שהילד לומד, לקרוא ולראות סרטונים ברשת, לשאול את הילד איזה טכניקות למד ולבקש ממנו להדגים.אתם. מוזמנים כמובן לפנות למדריך על מנת לקבל מידע על חומרים נוספים לגבי האימונים שיכולים לעזור לכם לעזור לילדים להתקדם ולהתכונן טוב יותר למבחני חגורות.

מה אתם מחפשים לילדיכם? מאמנים ומדריכים טובים עם ילדים, יודעים לתת לילדים הרגשה טובה באימון, הרגשה של הצלחה ובונים לילדים את הביטחון העצמי. צפו באימון לגיל הילדים שלכם (אם אינכם מורשים לצפות בשיעור ייתכן ולא תרצו לבטוח בבית ספר זה). ב”לוחם הצעיר” ניתן לצפות באימון ניסיון ובאימון נוסף במידת הצורך ולאחר מכן מידי חודש באימון האחרון של כל חודש אנו מקיימים אימון פתוח להתרשמות ההורים ולצילומים אם רוצים. שאר האימונים מתייקים ללא הורים על מנת לאפשר לילדים ריכוז מירבי באימון.

שפת הגוף של המאמן? האם המאמן נהנה ממה שהוא עושה, מה הוא משדר לילדים, איזה אנרגיות הם קולטים ממנו, האם הוא מתעצבן וצועק עליהם יתר על המידה, חשוב לראות מי עבד עם ילדיכם ומה הוא מעביר להם.

אימוני נערים ובוגרים – לנוער חשוב שהאימונים יהיה מאתגרים ומחדשים, צפו בספורטאים הקיימים באימון האם הם נראים נלהבים, האם הם אוהבים להגיע לאימונים. אם אתם מחפשים אימונים לעצמכם שאלו את אותן השאלות. בנוסף אימוני בוגרים אמורים להתמקד לא רק בפן הטכני של אומנות הלחימה אלא גם בכושר הגופני.

פעילויות נוספות – תהליך האימונים משעמם מאוד אם הוא כולל אימונים סדירים בלבד. חשוב לבדוק כי בית הספר מקיימם פעילויות נוספות כמו תחרויות, מחנות אימונים, סמינרים, אימונים בטבע, אימונים שוברי שגרה כמו נשקים, אקרובטיקה,ימי גיבוש ועוד. למועדון שלנו תוכנית אימונים מגוונת במהלך השנה החניכים משתתפים במחנות אימונים, תחרויות ואליפויות ישראל, אימונים בפארק ובים, השנה אירחנו משלחת ספורטאים מקוריאה וארה”ב ובעוד שבועיים אנו נפגשים בפיינטבול (מגיל 9 בלבד… מצטערים הדו הצעיר…), המועדון אומנויות לחימה הוא כמו משפחה שניה, פה רוכשים חברים והרגלים בריאים לחיים, זה הרבה מעבר לשעתיים בשבוע, זה סגנון חיים.

תלמידים מתקדמים – כל מועדון אומנויות לחימה נמדד גם לפי התלמידים המתקדמים שלו. האם התלמידים מגיעים לחגורות מתקדמות, האם המועדון יודע להביא אותם לחגורה שחורה או שכולם פורשים לפניי, האם חניכי המועדון משתלבים במסגרות מצויינות כמו נבחרות ישראל, משלחות לתחרויות בחול ועוד. במועדון “הלוחם הצעיר” היו השנה 8 חברי נבחרת ישראל ואנו שמחים להודיע שבמבחנים הקרובים לנבחרת מדינתנו ישתתפו כבר 20!! מספורטאי המועדון.

דילוג לתוכן